Rowerem przez wiosnę i lato

Rower – coraz popularniejszy wśród Polaków środek lokomocji, zarówno w mieście jak i podczas wakacji – będzie główną „gwiazdą” XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Widowiskowa parada ulicami Warszawy, prezentacja nowych szlaków rowerowych w Polsce Wschodniej i wzdłuż Wisły, wystawa Muzeum Nietypowych Rowerów, dostępność wybitnych kolarzy i organizatorów Tour de Pologne oraz Skandia Maraton Lang Team to tylko niektóre atrakcje. Będą też nowości w zakresie sprzętu, jak i najlepszych miejsc do uprawiania tej aktywności. Event rowerowy to jedna z nowości najbliższej edycji targów.

Targi Lato to wydarzenie, podczas którego w piknikowej atmosferze, polscy i zagraniczni wystawcy przedstawią propozycje wyjazdów urlopowych i weekendowych na nadchodzącą wiosnę i lato. Organizator, firma MT Targi Polska, szczególnie chce promować turystykę aktywną. W tym roku będzie to turystyka rowerowa, gdyż coraz więcej Polaków jest nią zainteresowanych. Jak pokazują wyniki badania CBOS (Polacy na rowerach, BS/119/2012), na rowerze jeździ już 70% Polaków, z czego prawie co czwarta osoba jeździ przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Decyzja o promowaniu na Targach Lato rekreacji rowerowej to zbieżny z trendami wybór. – Chcemy wspierać aktywną turystykę poprzez pokazywanie nowości produktowych oraz promowanie szlaków i miejsc oferujących turystom rowerowe atrakcje – mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes firmy MT Targi Polska. – Podróżowanie rowerem to jeden ze sposobów na poznanie regionu czy kraju. To także bliski kontakt z ludźmi i naturą – dodaje.

Świat na dwóch kołach

Do współpracy przy Targach Lato organizator zaprosił regiony, które już mają przygotowane szlaki rowerowe. Na targach będą obecni producenci rowerów oraz części, firmy oferujące stroje oraz instytucje promujące rozwój turystyki rowerowej w Polsce. Odwiedzający Targi Lato będą mogli również zapoznać się z mapą ścieżek rowerowych Warszawy, nowopowstającym szlakiem rowerowym Polski Wschodniej oraz prezentacją założeń inicjatywy realizacji szlaku rowerowego wzdłuż Wisły. Nie zabraknie również prezentacji najciekawszych europejskich inicjatyw rowerowych.

Rowerowe atrakcje

Sezon rowerowy 2014 na Mazowszu zostanie rozpoczęty widowiskową paradą rowerów ulicami Warszawy. Na targach będzie można odwiedzić organizatora dwóch największych imprez rowerowych w Polsce, tj. Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team oraz spotkać się z wybitnymi polskimi kolarzami. Atrakcją będą również prezentacje mody rowerowej oraz pokazy rowerowe m.in. BMX – BIKE.

Na Stoisku Polskiego Związku Kolarskiego będzie można podziwiać rowery kadry narodowej torowców, zapoznać się ze strojami zawodników keirin, a także wziąć udział w konkursach, np. szybkiej jazdy na 50 m w kolarstwie torowym. Do wygrania będzie jazda rowerem na torze w Pruszkowie. Targi Lato urozmaici również wystawa Muzeum Nietypowych Rowerów, które prowadzi w Gołębiu Józef Konstanty Majewski.

rowery

Aktywnie i smacznie

Nieodłączym elementem Targów Lato są różnorodne atrakcje dla rodzin, dzieci oraz dorosłych. Tradycyjnie już odbędą się występy artystyczne na scenie, konkursy, degustacje, pokazy, a także animacje dla najmłodszych. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, dlatego wydarzenie to jest okazją nie tylko do zapoznania się z ofertą miejsc i atrakcji turystycznych, ale również do ciekawego i aktywnego spędzenia wiosennego weekendu.

Ofertę Targów Lato urozmaicą również odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski.

 

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Targi Lato 2014XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Więcej informacji: www.targilato.pl

 

 

———————————-

MTargiMT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 7 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych. Są to: EuroGastro, EuroLab, CrimeLab, TT Warsaw, Lato, WorldHotel oraz Infrastruktura.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *