Zrób to sam, czyli warsztaty piwowarstwa domowego!

Pokaz warzenia piwa, debiut krakowskiego browaru i akcja charytatywna. Drugi Beerweekend startuje już 24 lipca!

Lipiec upływa pod znakiem niemiłosiernych upałów, które dały się już wszystkim we znaki. Jednym z najlepszych sposobów na ochłodę jest dobre, rzemieślnicze piwo. Dlatego z odsieczą nadciąga druga edycja Beerweekendu, która odbędzie się w ostatni weekend lipca w krakowskiej Fabryce.

Pierwszy Beerweekend cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich miłośników polskiego piwa rzemieślniczego. Na drugiej edycji imprezy też nie zabraknie produktów najlepszych polskich browarów i innych atrakcji, które mogą zaciekawić także osoby, które nie biorą jeszcze udziału w piwnej rewolucji. Któreś z kilkudziesięciu piw rzemieślniczych dostępnych w trakcie wydarzenia przekona na tego napoju nawet osoby, które za tym napojem nie przepadają.

Tematem przewodnim drugiego Beerweekendu jest piwowarstwo domowe. Każdy spragniony wiedzy o dobrym piwie będzie mógł go spróbować i dowiedzieć się jak samodzielnie przygotować ten trunek w domu. Pokaz warzenia piwa i szkolenie z piwowarstwa domowego odbędą się w sobotę.

Drugi dzień imprezy stworzy także możliwość wsparcia dzieci z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Krakowscy piwowarzy przygotowali akcje charytatywną. W jej ramach darczyńcy będą częstowani domowym piwem w zamian za wsparcie inicjatywy dobrowolnym datkiem.

Organizatorzy nie zapomnieli także o dobrym jedzeniu. Przez cały czas trwania imprezy będzie można spróbować burgerów od Red Beef Burger, których sosy będą przygotowane na bazie piw browaru Brokreacja, ale też pysznej włoskiej pizzy Fabryki Smaku.

Beerwekend to także debiut nowego krakowskiego browaru – Tattooed Beer, kino o tematyce piwnej oraz najlepsza muzyka serwowana przez Didżejów.

 

Beerweekend Kraków plakat

 

Beerweekend II

Fabryka, Zabłocie 23, Kraków – wstęp wolny

24 lipca, w godzinach 16:00 – 01:00

25 lipca, w godzinach 12:00 – 01:00

28 lipca. w godzinach 10:00 – 22:00

 

 

 

 

 

Kolejne edycje:

Beerweekend III 21-23 sierpnia

Kino letnie, czyli piwna rewolucja w oku kamery.

Kino letnie o tematyce piwnej. Na trzeciej edycji, wejdziemy w świat piwnej rewolucji, która przybyła do Polski z za oceanu. Przeprowadzimy wykłady o historii craftu, zaś wieczorem będzie można się zrelaksować w plenerowym kinie letnim, gdzie zaprezentujemy filmy dotyczące piwnej rewolucji w USA.

Beerweek Festival 25-27 września

Festiwal piw rzemieślniczych.

Kilkudziesięciu wystawców, warsztaty, wykłady, strefa gastronomiczna, a to dopiero początek. Więcej informacji wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *