Time for Chopin – koncerty chopinowskie na Starym Mieście w Warszawie

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

W Warszawie pojawiła się nowa inicjatywa artystyczna „Time for Chopin”. Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) tuż obok Zamku Królewskiego. Każdego dnia o godz. 18:00 można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów.

To jedyne takie wydarzenie kulturalne w Warszawie. – Koncerty chopinowskie „Time for Chopin” to idealne zwieńczenie zwiedzania Warszawy czy spaceru po Krakowskim Przedmieściu. To właśnie tędy codziennie przechadzał się młody Fryderyk Chopin – zachęca Barbara Kotarba, prezes Fundacji.

Artyści wykonujący utwory Fryderyka Chopina są doświadczonymi wyspecjalizowanymi w repertuarze kompozytora muzykami. Koncertują na całym świecie, są także laureatami międzynarodowych konkursów. Wśród pianistów grających koncerty znajdują się m.in.: Katarzyna Kraszewska, wiceprezes oraz dyrektor artystyczny Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”, Edwin Szwajkowski, Wojciech Pyrć, Agnieszka Przemyk-Bryła oraz Rafał Mokrzycki.

Koncerty odbywają się w Starej Galerii ZPAF w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego. Wnętrza obiektu na co dzień są miejscem stałych wystaw fotograficznych polskich i zagranicznych artystów. Z okien kameralnej sali, w której odbywają się koncerty, można podziwiać Wisłę oraz ogród położony na skarpie. Mury galerii kryją średniowieczne sklepienia łukowe i w upalne dni zapewniają naturalną klimatyzację.

Koncerty „Time for Chopin” powstały z inicjatywy Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”, która prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną. „Time for Chopin” to pierwszy projekt tej organizacji, którego celem jest zainteresowanie słuchaczy polską historią i kulturą. Misja Fundacji obejmuje propagowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, a jej działania skierowane są przede wszystkim do młodzieży oraz zagranicznych turystów odwiedzających Warszawę. Inicjatywę „Time for Chopin” wspiera także założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.

 

Informacje praktyczne

  • – Koncerty „Time for Chopin” odbywają się codziennie w Starej Galerii ZPAF przy placu Zamkowym 8. Rozpoczynają się o godz. 18:00 i trwają 50 minut.
  • – Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę TimeforChopin.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 601 808 392.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *