Time for Chopin – koncerty chopinowskie na Starym Mieście w Warszawie

W Warszawie pojawiła się nowa inicjatywa artystyczna „Time for Chopin”. Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) tuż obok Zamku Królewskiego. Każdego dnia o godz. 18:00 można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów.

To jedyne takie wydarzenie kulturalne w Warszawie. – Koncerty chopinowskie „Time for Chopin” to idealne zwieńczenie zwiedzania Warszawy czy spaceru po Krakowskim Przedmieściu. To właśnie tędy codziennie przechadzał się młody Fryderyk Chopin – zachęca Barbara Kotarba, prezes Fundacji.

Artyści wykonujący utwory Fryderyka Chopina są doświadczonymi wyspecjalizowanymi w repertuarze kompozytora muzykami. Koncertują na całym świecie, są także laureatami międzynarodowych konkursów. Wśród pianistów grających koncerty znajdują się m.in.: Katarzyna Kraszewska, wiceprezes oraz dyrektor artystyczny Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”, Edwin Szwajkowski, Wojciech Pyrć, Agnieszka Przemyk-Bryła oraz Rafał Mokrzycki.

Koncerty odbywają się w Starej Galerii ZPAF w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego. Wnętrza obiektu na co dzień są miejscem stałych wystaw fotograficznych polskich i zagranicznych artystów. Z okien kameralnej sali, w której odbywają się koncerty, można podziwiać Wisłę oraz ogród położony na skarpie. Mury galerii kryją średniowieczne sklepienia łukowe i w upalne dni zapewniają naturalną klimatyzację.

Koncerty „Time for Chopin” powstały z inicjatywy Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”, która prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną. „Time for Chopin” to pierwszy projekt tej organizacji, którego celem jest zainteresowanie słuchaczy polską historią i kulturą. Misja Fundacji obejmuje propagowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, a jej działania skierowane są przede wszystkim do młodzieży oraz zagranicznych turystów odwiedzających Warszawę. Inicjatywę „Time for Chopin” wspiera także założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.

 

Informacje praktyczne

  • – Koncerty „Time for Chopin” odbywają się codziennie w Starej Galerii ZPAF przy placu Zamkowym 8. Rozpoczynają się o godz. 18:00 i trwają 50 minut.
  • – Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę TimeforChopin.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 601 808 392.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *