Skosztuj tradycyjnych produktów i zaplanuj wakacje!

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

W dniach 22 – 24 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędą się Targi Regionalia połączone z Targami Turystyki i Wypoczynku Lato oraz Targami Agroturystyka 2016. Dla odwiedzających będą okazją do poznania lokalnych producentów i skosztowania ich zdrowej, ekologicznej żywności oraz do zaplanowania wakacji – w kraju lub zagranicą.

Już po raz piąty na Targach Regionalia zaprezentują się producenci i dystrybutorzy żywności regionalnej, tradycyjnej oraz ekologicznej. Możliwość poznania oryginalnych smaków, nowych i dawnych przepisów kuchni regionalnej Polski i pozostałych zakątków świata, to tylko niektóre zalety tego wydarzenia. Wyroby, które zaprezentują wystawcy, zainteresują nie tylko świadomych konsumentów, ale też osoby, które cenią jakość i dobry smak. Widzimy, że warszawiacy bardzo polubili Targi Regionalia. Co roku odnotowujemy coraz wyższą frekwencję odwiedzających – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes firmy Międzynarodowe Targi Polska, organizatora targów.

Regionalia2015 1Targi Regionalia wpisują się w modny dziś trend slow food. Jeśli się na nie wybierzecie, będziecie mieli okazję skosztować żywności i napojów, produkowanych na bazie naturalnych składników i w oparciu o unikalne, sprawdzone receptury. Wśród tradycyjnych i regionalnych przysmaków nie zabraknie różnorodnych gatunków miodów, ryb, wędlin, wyrobów mleczarskich, pieczywa czy słodkości. Na targach dostępny będzie również szeroki wybór win, piw z regionalnych browarów oraz naturalnych tłoczonych soków z najlepszych owoców. Poza polskimi produktami kusić będą zagraniczne specjały – turecka baklawa, austriackie sery dojrzewające, włoskie trufle czy greckie zioła.

I to właśnie o ziołach greckich, o korzyściach wynikających z ich stosowania opowie w sobotnie przedpołudnie Markopulos Christos, ekspert leśnictwa i środowiska naturalnego, a także architektury krajobrazu, właściciel firmy Greco Products. Sięgając do współczesnych badań oraz historii udowodnię, że greckie zioła świetnie spisują się nie tylko jako przyprawa, ale i jako lek. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa trzeba wiedzieć, które odmiany, kiedy i jak stosować – zapowiada.

Greckie ziola 1Greckie ziola 2a

 

 

 

 

 

 

Interesująco zapowiadają się również warsztaty, które w sobotę i niedzielę, tj. 23 i 24 kwietnia poprowadzi firma Szczypta świata. Będą one dla odwiedzających okazją do poznania m.in. tajników odmian, upraw, obróbki oraz mielenia kawy, czekolady, czy popularnych liści yerba mate.

Ponadto w ofercie Targów Regionalia pojawią się naturalne tekstylia, jak np. ekologiczne poduszki wypełnione łuskami zbóż, odzież lniana i moda inspirowana folklorem. Wśród wystawców obecne będą również firmy z sektora kosmetycznego oraz twórcy rzemiosła artystycznego i ludowego.

Ale to nie wszystko. Równolegle odbywać się będą 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato oraz 4. Targi Agroturystyka. Targi Lato to kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza jej granicami. Z kolei na Targach Agroturystyka wystawcy przybliżą ofertę krajowych miejsc wypoczynku. Takie połączenie Regionaliów z Targami Turystycznymi ma na celu jedno: zachęcenie właścicieli restauracji i obiektów hotelowych do sięgania po certyfikowane produkty lokalne i regionalne, których w Polsce nie brakuje. Jako miłośnicy slow food i slow travel mamy nadzieję, że taka współpraca stanie się normą. Przecież kosztowanie, odkrywanie, poznawanie nowych smaków to jeden z ważniejszych aspektów podróżowania…

Regionalia 2016 baner

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje praktyczne:

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2016 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się na www.regionalia.com.pl.

Patronaty

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 zostały objęte honorowymi patronatami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jednym z partnerów tegorocznej edycji targów jest portal Warsaw Foodie, który wspiera najciekawsze wydarzenia kulinarne w stolicy. Poza tym tegoroczne Regionalia wspiera Targ Prawdziwy, miejsce w Warszawie, w którym można kupić polskie produkty regionalne prosto od producentów oraz spróbować regionalnych specjałów z innych krajów.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *