Ruszył Slow Market na Chmielnej!

Na to czekaliśmy! Na ulice Warszawy zawitał street food z całego świata w wydaniu slow. Slow Market – inicjatywa Grupy Slow – oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy stworzyli wspólnie targ kulinarny jakiego jeszcze w Polsce nie było. Nie dość, że w środku miasta, to jeszcze w pracowite dni tygodnia. Street food nabrał nowego wymiaru: w podwórzu zabytkowej kamienicy na słynnej Chmielnej – slow foodowcy pokazali na co ich stać, a slowingowcy mają nowy dobry adres na kulinarne co nieco.

Po udanym starcie Slow Marketu nad Wisłą, organizatorzy postanowili stworzyć kolejne miejsce ze zdrowym jedzeniem od lokalnych wystawców, ale dostępne również w tygodniu. Jeden tydzień, 30 wystawców, 5 dni, 2 lokalizacje oraz tysiące zadowolonych żołądków. Jest czym się cieszyć, to miły czas na zwolnienie w ciągu pracowitego dnia. Ludzie napływają falowo: najpierw późno obudzeni po śniadanie, następnie biznesowe lunche, obiady ze współpracownikami, a na sam koniec kolacje w gronie znajomych i przyjaciół.

W weekend Slow Market cumuje nad Wisłą. Przez sobotę i niedzielę Plac Zabaw zamienia się w strefę relaxu i chilloutu. Ogromnym powodzeniem cieszy się darmowa joga współorganizowana ze szkołą Shakti, atrakcje kulturalne Placu Zabaw oraz oczywiście zdrowe dania od wystawców.

W czym tkwi sukces? Przede wszystkim z doboru wystawców. Organizatorzy zadbali o ich dobrą selekcję. Zjemu tu najlepsze fish & chips, paelle z owocami morza, falafela czy (bezglutenowe!) wenezuelskie arepas. Do tego ekologiczne świeżo wyciskane soki, bio herbaty i mangoniady oraz wypieki domowej roboty. Druga kwestia to dostępność: Slow Market działa przez 5 dni w tygodniu, praktycznie przez cały dzień oferując różnorodne menu na każdą porę dnia.

Slow Market na Chmielnej

Slow Market na Chmielnej mieści się przy ul. Chmielnej 21, w podwórzu kamienicy Braci Jabłkowskich. Targ kulinarny działa w środy, czwartki i piątki od 12:00 do 20:00.

Slow Market nad Wisłą odbywa się w każdy weekend w godzinach od 11:00 do 19:00, na skwerze Kahla, przy wyjściu z Metra Centrum Nauki Kopernik (obok warszawskiej Syrenki).

 

Polecamy Slow Miejsca na smakowite wyjazdy i w mieście:

slow gniazda podstrona

2 wrytmie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *