Rumunia – odkryj ten niedoceniany kraj na targach TT Warsaw

Rumunia nie należy do najchętniej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego przeciętny turysta potrzebuje: kurorty nad Morzem Czarnym, wspaniałe górskie szczyty, skarby natury i niezwykłe zabytki. Ciągle żywe są krzywdzące stereotypy z końca XX wieku – dla wielu Polaków wciąż jest krajem biednym, z fatalnymi drogami, żebrzącymi dziećmi, złodziejami… Czy naprawdę jest aż tak źle? Otóż nie! Czas porzucić wszelkie uprzedzenia i przygotować się na miłe niespodzianki!

Rumunia to kraj wyjątkowy. Kojarzona głównie z zamkami i wędrówkami śladami wampirów, położona w południowo-wschodnim zakątku Europy, zachwyca różnorodnością krajobrazu i ogromną gościnnością mieszkańców. Każdy region ma swoje własne cechy, specjały kulinarne aż po styl architektoniczny. O wielkim turystycznym potencjale tego kraju będzie się można przekonać już niedługo – Rumunia została krajem partnerskim 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, które odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Wśród wystawców prezentujących się na stoisku narodowym znajdą się m.in. touroperatorzy, przedstawiciele miast, regionów i hotelarze.

Od Karpat do Morza Czarnego

Rumunia to bardzo zróżnicowany kraj, niesłusznie omijany przez Polaków. Zwolennicy plażowania odpoczną w kurortach nad Morzem Czarnym – z szerokimi piaszczystymi plażami i ciepłym morzem, a fanów przyrody i turystyki aktywnej zachwycą wędrówki po karpackich szlakach. W rumuńskich Karpatach znajdziecie wszystkie typy krajobrazu – od zalesionych „beskidzkich” grzbietów, przez rozległe połoniny i krasowe płaskowyże, po góry o alpejskiej niemal rzeźbie, ze świetną, nowoczesną infrastrukturą dla miłośników sportów zimowych. Zetkniecie się tu także z – w innych częściach Europy już zapomnianą – żywą kulturą pasterską i zobaczycie wsie, w których czas zatrzymał się wiele lat temu. Nie mniej zachwytów budzić będzie piękno delty Dunaju, a także rozległe równiny ze skarbami przyrody i kultury. Wszędzie tam odkryjecie urok i różnorodność Rumunii.

Na Targach TT Warsaw zaprezentują się różne regiony. Nie zabraknie Transylwanii, która w tym roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii Regiony w rankingu Lonely Planet, z nazywanym perłą Rumunii Braszowem. Piękne, doskonale zachowane Stare Miasto, założone przez Krzyżaków w 1211 r., przyciąga nie tylko swoją urodą, ale też specyficzną atmosferą. Niejeden nasz rodak po zwiedzeniu Braszowa porównuje go z Krakowem. I ma rację. Nie mają racji natomiast ci, którzy znając Kraków, do Braszowa już nie pojadą, „bo po co”. Po co? Choćby po to, żeby się zachwycić.

Tak jak Trasą Transfogaraską – jedną z najbardziej malowniczych i krętych tras górskich w Europie! Szosa Transfogaraska to górska serpentyna, która mierzy 151 kilometrów długości i ma ogromną liczbę zakrętów. Przecina z północy na południe Góry Fogaraskie – najwyższe pasmo górskie rumuńskich Karpat. Przemierzając drogę oprócz zapierających dech w piersiach górskich widoków natrafić można także na kilka atrakcji turystycznych. Wśród najciekawszych z nich znajdziemy m in. Zamek Poenari należący do słynnego Włada Palownika (pierwowzoru Drakuli), zaporę na rzece Ardżesz oraz przecinający góry 884 metrowy tunel (najdłuższy w Rumunii).

Kolejną perełką dla zwiedzających Rumunię jest małe miasteczko w sercu Transylwanii – Sighisoara, miejsce narodzin legendarnego Włada Palownika, znanego bardziej jako hrabia Drakula, który przyszedł na świat w 1431 roku. Do dziś przetrwały kilkunastowieczne ulice i fortyfikacje, które tworzą iście filmową scenerię. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie Wschodniej i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Z kolei Bran nie byłby zapewne tak znany, gdyby nie świetnie rozpromowane opowieści, dotyczące tego miejsca. Mówi się, że w lokalnym zamku swoją siedzibę miał hrabia Dracula. A przecież być w Rumunii i nie zobaczyć spadkobierstwa tego legendarnego możnowładcy nie sposób!

To tylko wybrane atrakcje turystyczne Rumunii – na Targach konkretnych ofert znajdziecie wiele więcej, a Rumunię będzie można poznawać również poprzez degustację win i narodowych potraw.  

Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw

Polskim akcentem na 24. Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystycznaOdkryj Polskę!” – podróż śladami barw i dźwięków do różnych zakątków naszego kraju. To projekt, który ma zaprezentować Polskę poprzez jej walory turystyczne wszystkim, którzy chcą lepiej poznać rodzime strony. Jak mówi dr Wojciech Fedyk, prezes POT, celem jest podkreślanie piękna polskich regionów. – Chcemy pokazać filmy i prezentacje, aby zachęcić Gości targów do podróży po Polsce. Liczymy na to, że poprzez nowoczesną i dynamiczną formę trafimy do szerokiej grupy odbiorców – dodaje.

W zaaranżowanym na 120 m kw. kinie będzie można odpocząć na wygodnych leżakach, odbyć wirtualną podróż po Polsce, która stanie się inspiracją do realnych wyjazdów weekendowych czy wakacyjnych. W cyklu AlePOLSKA prezentowane będą najlepsze produkty turystyczne, które otrzymały certyfikaty POT w latach 2014 i 2015, zwycięskie prezentacje z konkursu filmowego POT, szlaki kulinarne, a także produkcje promujące regiony i miasta. Ciekawie zapowiada się pokaz zdjęć i filmów z kampanii #SharePoland przeprowadzonej podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Jej celem było pokazanie Polski oczami turystów z całego świata, którzy latem wzięli udział w obchodach ŚDM. Odwiedzający zobaczą także efekty konkursu „Polska oczami Polaków”, który POT przeprowadził w mediach społecznościowych w październiku br. Do Waszej dyspozycji będą też interaktywne stoły i infokioski, a w nich gry, quizy czy puzzle.

*****

Bogata oferta na TT Warsaw

Targi TT Warsaw to doskonałe miejsce do zapoznania się z ciekawymi i atrakcyjnymi ofertami biur podróży, touroperatorów i hoteli z całego świata, które umożliwia zaplanowanie urlopu już na następny rok!

logo targów 

Targi TT Warsaw – 24-26 listopada

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać online do 22 listopada. Pierwszy dzień przewidziany jest dla branżowych odwiedzających, kolejne dwa dni również dla szerokiej publiczności.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl

Rejestracja on-line zwalnia z opłaty za bilet wstępu na Targi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *