Poznaj Iran na Targach Lato 2015

Na Zachodzie Iran kojarzy się z tyranią islamu, izolacją i niską pozycją kobiety. Ale ostatnie dwa lata przyniosły duże zmiany. Od kilku dni możemy w Warszawie podziwiać współczesną sztukę Iranu na wystawie „Wiosenny Powiew”. A o tym, że Iran to kraj bezpieczny dla turystów, z atrakcyjną ofertą, gościnnymi mieszkańcami i imponującymi zabytkami będą przekonywać przedstawiciele Stowarzyszenia Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu w czasie jubileuszowych 20. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Iran został krajem partnerskim imprezy.

Targi Lato to okazja do poznawania walorów turystycznych Polski i zagranicy. Jak mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes zarządu firmy MT Targi Polska, organizatora Targów Lato, promowanie mniej znanych kierunków to dobry pomysł. Polacy coraz więcej podróżują i coraz częściej szukają nietypowych miejsc wypoczynku. Możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm irańskich z pewnością pomoże zachęcić odwiedzających, żeby w bliższej lub dalszej przyszłości wybrali się na wycieczkę w ten region świata – dodaje. Dodatkową atrakcją na targach będą występy zespołu Esfahan Naghme, który wykonuje tradycyjną muzykę z różnych regionów Iranu.

Iran cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Europy Zachodniej. Ten bliskowschodni kraj o ponad czterech tysiącach lat wspaniałej historii uznawany jest za kulturalne centrum regionu. Prężnie rozwija się tam też baza noclegowa, budowane są hotele różnej kategorii, a mieszkańcy słyną z gościnności i otwartości. Choć odległy kulturowo, Iran ma wiele zabytków wartych obejrzenia. Na liście najciekawszych miejsc znajdują się m.in. ruiny starożytnego Persepolis, most Khaju i Plac Imama w Isfahanie czy Różowy Meczet w Shiraz. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się Wyspa Kish w Zatoce Perskiej, nazywana przez Irańczyków Małym Dubajem.

Na targi przyjadą przedstawiciele 10 firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Będą to zarówno agencje zajmujące się obsługą turystyki przyjazdowej, jak i hotele. Celem ich obecności jest promocja kraju, zachęcenie turystów do odwiedzenia Iranu, a także rozmowy z potencjalnymi polskimi partnerami. Nie bez znaczenia jest fakt, że uzyskanie wizy jest coraz łatwiejsze, a władze deklarują chęć dalszego uproszczenia procedur wizowych. Jednym słowem Iran otwiera się na turystykę.

Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *