Poznaj Iran na Targach Lato 2015

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Na Zachodzie Iran kojarzy się z tyranią islamu, izolacją i niską pozycją kobiety. Ale ostatnie dwa lata przyniosły duże zmiany. Od kilku dni możemy w Warszawie podziwiać współczesną sztukę Iranu na wystawie „Wiosenny Powiew”. A o tym, że Iran to kraj bezpieczny dla turystów, z atrakcyjną ofertą, gościnnymi mieszkańcami i imponującymi zabytkami będą przekonywać przedstawiciele Stowarzyszenia Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu w czasie jubileuszowych 20. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Iran został krajem partnerskim imprezy.

Targi Lato to okazja do poznawania walorów turystycznych Polski i zagranicy. Jak mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes zarządu firmy MT Targi Polska, organizatora Targów Lato, promowanie mniej znanych kierunków to dobry pomysł. Polacy coraz więcej podróżują i coraz częściej szukają nietypowych miejsc wypoczynku. Możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm irańskich z pewnością pomoże zachęcić odwiedzających, żeby w bliższej lub dalszej przyszłości wybrali się na wycieczkę w ten region świata – dodaje. Dodatkową atrakcją na targach będą występy zespołu Esfahan Naghme, który wykonuje tradycyjną muzykę z różnych regionów Iranu.

Iran cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Europy Zachodniej. Ten bliskowschodni kraj o ponad czterech tysiącach lat wspaniałej historii uznawany jest za kulturalne centrum regionu. Prężnie rozwija się tam też baza noclegowa, budowane są hotele różnej kategorii, a mieszkańcy słyną z gościnności i otwartości. Choć odległy kulturowo, Iran ma wiele zabytków wartych obejrzenia. Na liście najciekawszych miejsc znajdują się m.in. ruiny starożytnego Persepolis, most Khaju i Plac Imama w Isfahanie czy Różowy Meczet w Shiraz. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się Wyspa Kish w Zatoce Perskiej, nazywana przez Irańczyków Małym Dubajem.

Na targi przyjadą przedstawiciele 10 firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Będą to zarówno agencje zajmujące się obsługą turystyki przyjazdowej, jak i hotele. Celem ich obecności jest promocja kraju, zachęcenie turystów do odwiedzenia Iranu, a także rozmowy z potencjalnymi polskimi partnerami. Nie bez znaczenia jest fakt, że uzyskanie wizy jest coraz łatwiejsze, a władze deklarują chęć dalszego uproszczenia procedur wizowych. Jednym słowem Iran otwiera się na turystykę.

Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *