Piknik Krakowski – pomysłowe weekendy w mieście

Po przerwie na Światowe Dni Młodzieży, w pięknych parkach Krakowa zagości ponownie Piknik Krakowski, oddając te zielone przestrzenie na kolejne dwa miesiące – sierpień i wrzesień – mieszkańcom miasta.

W każdą sobotę w Parku Bednarskiego i w każdą niedzielę w Parku Krakowskim, od godz. 10 do 16, będzie można wesoło spędzić czas rozmawiając, jedząc i oddając się aktywności fizycznej. Poszukujący dobrego jedzenia zaopatrzą swoje koszyki i lodówki w dobre jedzenie, ci bez śniadania najedzą się do syta, spragnieni wiedzy kulinarnej będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych. Nie zabraknie też zabaw i zajęć dla dzieci, a dla seniorów zajęć tai-chi i jogi.

Piknik Krakowski Park Krakowski

Piknik Krakowski to nowa inicjatywa kulinarna i sportowa, która sięga do tradycji krakowskich majówek, kiedy to całymi rodzinami krakowianie udawali się na odpoczynek na łonie natury. Wyposażeni w kosze pełne wiktuałów, zaopatrzeni w przyrządy do uprawiania sportów, jako cel obierali Lasek Wolski, Skały Panieńskie lub nieco dalsze Bielany. Nie inaczej jest dziś. Słowo piknik kojarzy nam się niezwykle sympatycznie – z leniuchowaniem, przyjaciółmi, dobrym jedzeniem i, niekoniecznie wyczynowymi sportami. Postanowiłyśmy mieszkańcom Krakowa umilić czas wakacji w mieście, a zieleń miejską uatrakcyjnić choćby w weekendy.

Piknik Krakowski Park Bednarskiego

Na pikniku, jak w barze mlecznym, można spotkać dawno niewidzianego sąsiada, koleżankę z liceum i profesora ze studiów, a przy stole lub na kocu usiąść z rodziną i przyjaciółmi dzieląc się kupionymi pysznościami. Budujmy razem więzi lokalne! A oprócz jedzenia, leżakowania, leniuchowania podczas każdego pikniku nauka Nordic Walking – jeśli masz kije to weź je ze sobą, sprawdzimy czy mas poprawną technikę!

Piknik Krakowski atrakcje dla dzieci

Piknik Krakowski:

Sierpień-Wrzesień, soboty – Park Bednarskiego, godz. 10-16
Sierpień-Wrzesień, niedziele – Park Krakowski, godz. 10-16

Szczegółowy program kolejnych pikników – Krakowski Piknik

Piknik Krakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *