Nudzie na wakacjach mówimy NIE, czyli przegląd lipcowych wydarzeń!

Wyjazdy wakacyjne kojarzą nam się przede wszystkim z wypoczynkiem, chwilami błogiego lenistwa, ucieczką od codziennych obowiązków. I dobrze – taki reset jest nam niezbędny. Co jednak zrobić, gdy znudzi nas nicnierobienie? Mamy na to sposób. Wybraliśmy najciekawsze imprezy i przygotowałyśmy przewodnik po lipcowych wydarzeniach. A żeby było Wam jeszcze łatwiej, podpowiadamy gdzie można wówczas się zatrzymać – tak, żeby było blisko, wygodnie, ale przede wszystkim wyjątkowo…

 

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL   7-10 lipiec

 

Dziewiąta edycja SBF będzie, jak poprzednie, prawdziwym świętem bluesa, a może się okazać najlepszą od lat! Na kilku scenach pojawią się uznane „bluesowe nazwiska”: uważany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie Warren Haynes czy amerykański piosenkarz bluesowy i multiinstrumentalista Otis Taylor. Wśród polskich wykonawców na scenie zobaczymy trio Waglewski Fisz Emade oraz Piotra Nalepę, syna Tadeusza Nalepy (wystąpi w repertuarze grupy Breakout). Nie zabraknie też wykonawców póki co mniej znanych szerszej publiczności, ale „czujących bluesa” znakomicie i potrafiących oczarować słuchaczy.

A gdzie się zatrzymać podczas Festiwalu? Odpowiedź jest tylko jedna!

SIRVIS Apartamenty 

 

EŁK – OGIEŃ & WODA  8-9 lipca

 

Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk – Ogień & Woda jest niepowtarzalnym wydarzeniem zarówno wizualnym, jak i artystycznym. Jest największą imprezą tego rodzaju w północno-wschodniej Polsce, przyciągając dziesiątki tysięcy widzów. Podczas dwóch dni trwania Festiwalu spotkają się najlepsi pirotechnicy i teatry ognia, aby zaprezentować szerokiej publiczności całą gamę możliwości wykorzystania ognia w sztuce. A oprócz atrakcji wizualnych Ełk – Ogień & Woda gwarantuje też ucztę muzyczną. W tym roku gwiazdami festiwalu będą: Natalia Szroeder oraz grupa Loka. Przyjedź i zobacz, jak można ujarzmić ogień!

 

IX MAZURSKIE LATO BALONOWE    14-16 lipca

 

Ełk staje się na kilka dni lipca balonową stolicą Polski. Mazurskie Zawody Balonowe to impreza przygotowana z wielkim rozmachem, która przyciąga rzesze widzów. W programie nie brakuje lotów nad centrum miasta, parady baloniarzy oraz pokazów nocnych, które są niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, skoro na ełckim niebie przez kilka dni można podziwiać prawdziwy spektakl w wykonaniu baloniarzy z całej Europy. Niezaprzeczalnie, Mazurskie Zawody Balonowe to jedna z najciekawszych w Europie północno-wschodniej imprez tego typu. Jeśli wybieracie się w lipcu na Mazury, koniecznie powinniście to zobaczyć!

Przyjedź w lipcu na Mazury i zamieszkaj w jednym z dwóch wyjątkowych miejsc…

Dwór Mazurski Laśmiady

Siedlisko Morena

XIX LWÓWECKIE LATO AGATOWE  15-17 lipca

 

Lwóweckie Lato Agatowe, czyli święto poszukiwaczy skarbów Ziemi, to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. Co roku uczestniczy w niej około 50 tys. osób z kraju i zagranicy. Także i tym razem na lwóweckim rynku czekać będą stragany z kamieniami i biżuterią, wystawy minerałów, pokazy cięcia i szlifowania kamieni, mała scena z występami dziecięcych zespołów i bogatym programem zabaw dla najmłodszych oraz duża scena na której wystąpią m.in. gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Agnieszka Chylińska, Norbi i Poparzeni Kawą Trzy. Dolny Śląsk zaprasza!

A gdzie zamieszkać wybierając się na Lwóweckie Lato Agatowe? Jest takie miejsce, pośród zielonych wzgórz…

Gościniec Pod Zielonym Jajem

 

OBLĘŻENIE MALBORKA   22 – 24 lipca

 

Przeżyj fascynującą podróż w czasie, będąc świadkiem historycznej epopei, która w 1410 roku znalazła swój finał pod murami malborskiego zamku. Od 22 do 24 lipca malborska twierdza przemieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto. Jak za dawnych czasów, pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki, pokazy konne i sokolnicze, średniowieczny taniec, muzyka i rzemiosło. Największą atrakcją będzie oczywiście rekonstrukcja Oblężenia Malborka – niesamowity spektakl z udziałem ponad 300 aktorów, ze scenami kaskaderskim i widowiskową pirotechniką. Dla dzieci organizatorzy przygotowali „Gród dziecięcy” – z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. A późnym wieczorem, aż do północy, wszyscy będą mogli zwiedzić zamek specjalnie przygotowanym „nocnym” szlakiem. To będzie weekend pełen wrażeń!

A na tych, którzy zastanawiają się gdzie zamieszkać, czeka piękny dwór z parkiem albo klimatyczne siedlisko…

Dwór Dawidy

Siedlisko Spokoju

 

X FESTIWAL FILMU I SZTUKI DWA BRZEGI   30 lipca – 7 sierpnia

 

Kochasz kino? W takim razie pierwsze dni sierpnia powinieneś spędzić w Kazimierzu Dolnym. To tu odbywa się Festiwal Dwa Brzegi – wyjątkowe wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, ale też spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. Ideą Dwóch Brzegów jest poszerzanie polskiej oferty filmowej – w trakcie Festiwalu odbywają się pokazy filmów nagrodzonych w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian, Rotterdamie. To właśnie w Kazimierzu można obejrzeć produkcje, które nie znajdą się w repertuarze polskich kin. Prawdziwa gratka dla kinomanów!

A gdzie warto zamieszkać wybierając się do Kazimierza Dolnego?

Siedlisko Lubicz Eko Park

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *