Noc Pragi na Stalowej

Noc Pragi to plenerowa impreza, która odbędzie się 14 czerwca na Pradze Północ. Czwarta edycja tej inicjatywy łączy praskie kluby, lokale i galerie, które na tę noc szykują dla warszawiaków wiele atrakcji. Wieczór warto zacząć od spaceru z przewodnikiem, który pokaże mniej znane zakątki dzielnicy. Zwiedzanie rozpocznie się na Stalowej 52.

W tę piątkową noc warszawska Praga zaprezentuje się warszawiakom w zupełnie innej odsłonie, gdyż cała dzielnica zamieni się w festiwalową przestrzeń wypełnioną kulturalnymi i artystycznymi wydarzeniami. Głównym organizatorem Nocy Pragi jest Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

Poznaj tajemnice Pragi

Stalowa52 Hostel&Apartments po raz pierwszy dołączy do festiwalu z bogatym programem. O godz. 18:00 rozpocznie się wieczorny spacer pt. „Poczuj klimat starej Nowej Pragi”, który poprowadzi warszawska przewodniczka Martyna Górska. Przeniesie ona uczestników spaceru do przełomu XIX i XX wieku, kiedy to ulicą Wileńską pędziły dorożki na dworzec Petersburski, na Inżynierską zjeżdżały tramwaje konne, a z kominów zakładów przemysłowych na Stalowej i Szwedzkiej buchał szary dym. Podczas tego dwugodzinnego spaceru będzie można poznać historię dzielnicy, która do dziś zachowała w sobie cząstkę tamtych czasów.

Artyści na Stalowej 52

Poza wyprawą w najstarszą część Pragi Stalowa52 Hostel&Apartments przygotowała zróżnicowany program artystyczny. Zaprezentują się m.in. członkowie z Grupy Literycznej Na Krechę, którzy upowszechniają i promują twórczość młodych poetów, fotografików, muzyków i malarzy. Będzie można obejrzeć pokazy zdjęć, wysłuchać koncertu Michała Rogalskiego, gitarzysty, wokalisty i autora piosenek z Warszawy. Wystąpi również zespół Lewinska Affair, czerpiący z tradycji jazzowej, a do tego łączący elementy rocka, bluesa, funku i popu. Wokalistka czasem kołysze refleksyjnymi balladami, czasem pobudza rockowym graniem. Po koncercie odbędzie się Jam Session. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

DRUK nocPragi A4 PLAKAT, ok

DRUK nocPragi ok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Nocy Pragi

Noc Pragi to inicjatywa mająca na celu integrację lokalnego środowiska. Tego wieczoru praktycznie w każdym miejscu, niezależnie od tego czy jest to klub, galeria, restauracja czy pracownia artystyczna, będzie można wysłuchać koncertu, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawę, a także odwiedzić kiermasze, podczas których lokalni przedsiębiorcy i handlowcy zorganizują wyprzedaże. Dzięki głównemu organizatorowi, tj. Urzędowi Dzielnicy Praga Północ, Noc Pragi podkreśla nowy, indywidualny charakter dzielnicy otwartej na sztukę i kreację.

 

Więcej informacji o programie na stronie:  www.stalowa52.pl

———————————-

Stalowa52Stalowa52 Hostel&Apartments to 13 butikowych apartamentów i pokoi o wysokim standardzie do krótko- i długoterminowego najmu, mieszczących się w przedwojennej zrewitalizowanej kamienicy. Wyróżnia je oryginalny design i niepowtarzalny styl, a komfortowe wyposażenie zapewnia wygodę podróżującym do Warszawy zarówno turystycznie, jak i biznesowo. W kamienicy znajduje się również oddzielona od apartamentów część hostelowa. Łącznie obiekt może przyjąć 50 osób. Poza ofertą noclegową obiekt gości wydarzenia, które wpisują się w artystyczny klimat i alternatywne życie kulturalne warszawskiej Pragi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *