Noc Muzeów w Fabryce Wedla

Już po raz drugi uczestnicy warszawskiej Nocy Muzeów będą mogli zwiedzić niezwykłe wnętrza Fabryki Czekolady E.Wedel. Miłośników czekoladowej przyjemności zapraszamy na warszawską Pragę w sobotę, 17 maja 2014 r.

Uwielbiasz słodycze i zawsze marzyłeś o tym, by zobaczyć jak powstają? Teraz masz szansę przekonać się o tym osobiście! Wedel po raz kolejny otwiera swoje drzwi dla entuzjastów czekolady – z chęcią uchyli rąbka tajemnicy, goszcząc zwiedzających w swoich progach. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, Warszawiacy będą mieli niecodzienną okazję zobaczyć, jak produkowane są ich ulubione przysmaki, odwiedzą Pracownię Rarytasów, gdzie powstają ręcznie robione czekoladowe rzeźby oraz słynne Torciki Wedlowskie. Oprócz tego na gości czekać będzie moc słodkich atrakcji. W trakcie zwiedzania uczestnicy poznają historię wedlowskiej fabryki i jej założycieli oraz zwiedzą Salę Pamięci, gdzie przed laty pracował sam Jan Wedel. Będą także mogli osobiście poznać Maestro Czekolady E.Wedel, Janusza Profusa, który uświetni tę noc swoimi opowieściami i być może zdradzi kilka sekretów magicznego świata czekolady. Maestro szykuje też dla gości specjalny czekoladowy prezent – ale o tym, co to dokładnie jest, będzie można przekonać się dopiero w dniu zwiedzania. Dodatkową atrakcją, jaką Wedel szykuje dla zwiedzających, będzie replika samolotu RWD-13, który wykorzystywano niegdyś do szybkiego transportu produktów Wedla oraz do lotów służbowych (podczas Nocy Muzeów będzie o niej opowiadał będzie Andrzej Doroszewicz, jej konstruktor).

Wedel Replika samolotu RWD podczas Nocy Muzeów 2013

Wszystkich uczestników zapraszamy również do sąsiadującej z fabryką Pijalni Czekolady E.Wedel, która z tej okazji będzie otwarta do północy. Będzie można zakupić w niej najbardziej wyszukane słodycze Wedla. Powstanie tam również specjalne stanowisko, gdzie zwiedzający będą mogli zamówić spersonalizowany Torcik Wedlowski oraz zdobyć dedykację wypisaną przez Annę Czerwińską-Rydel, autorkę książki o rodzinie Wedlów „Moc Czekolady”.

Dekorowanie Torcików Wedlowskich (2)

Wedel Zwiedzający przy Pracowni Rarytasów

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie będzie się odbywać w 25-osobowych grupach pod opieką przewodnika. Grupy będą wchodziły do fabryki co 10 minut. Relację będzie można śledzić na bieżąco na facebookowym fanpage’u Wedla: facebook.com/czekolada. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: um.warszawa.pl/nocmuzeow.

 

Noc MuzeówSobota, 17 maja 2014

Fabryka Czekolady E.Wedel

Warszawa, ul. Zamoyskiego 28/30

(wejście od ul. Lubelskiej)

zwiedzanie w godz. 12:00 – 00:00

 

Taka okazja zdarza się raz do roku! Przyjdź, nie czekaj kolejnych 365 dni!

***

logo WedelE.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *