Najedzeni Fest! Na Kiermashu w Krakowie

Wnętrza XIX wiecznego budynku Dworca Głównego w Krakowie gościć będą 5 i 6 grudnia KIERMASH i Festiwal Kulinarny Najedzeni Fest!, czyli polską modę i kuchnię w najlepszym wydaniu. Tym razem, z okazji nadchodzących Świąt, stoiska zapełnią się oryginalnymi ubraniami, niebanalnymi gwiazdkowymi prezentami oraz naturalnymi, zdrowymi smakołykami. To będzie wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym miejscu.

W pierwszy grudniowy weekend stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa, wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie – i nie tylko – będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych polskich projektantów. A będzie w czym wybierać. Specjalnie na Mikołajki organizatorzy zaprosili ponad 140 wystawców. Kiermash to przede wszystkim oryginalne ubrania, które niejednokrotnie kupić można jedynie za pośrednictwem Internetu, doskonała jakość tkanin i wykonania, rynek fair trade. Podczas imprezy nie zabraknie również innych atrakcji m.in. strefy gastro z ciekawym, lokalnym jedzeniem. Podczas tej edycji połączyliśmy siły z Najedzonymi Fest!, jedną z najbardziej znanych krakowskich imprez kulinarnych – mówią Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, inicjatorzy imprezy.

Najedzeni Fest w Krakowie

Co zatem czeka na odwiedzających Kiermash od strony kulinarnej? Chcemy, żeby na grudniowej edycji Najedzonych Fest! można było znaleźć przede wszystkim smakowite prezenty – mówią Kasia Pilitowska i Magda Wójcik, pomysłodawczynie festiwalu. Na Antresoli starego budynku dworca znajdą się więc stoiska ze wspaniałymi przetworami, serami, miodami, czekoladami, kawami, oliwami… Słowem wszystko, co może sprawić przyjemność podczas zbliżających się Świąt. Kupić będzie można m.in. pięknie zapakowane zestawy autorskich, naturalnych konfitur o unikatowych smakach od „Made by my Mum”, ekomiody z pasieki Lidii i Mateusza Morawskich czy z Pasieki Rodziny Królów, a nawet włoskie sery Pecorino i Parmigiano Reggiano na stoisku „Da Vino”. I wiele, wiele innych pyszności… Zatroszczymy się także o pełne żołądki tych, którzy odwiedzą Kiermash. Na peronie będzie można spróbować aromatycznych zup, curry, burgerów z dziczyzny, meksykańskich tortilli, ryb, hummusu czy wegańskich frytek. Głodni nie będą ani weganie, ani zadeklarowani mięsożercy – dodają organizatorki. W sumie na odwiedzających czekać będzie blisko 40 stoisk ze smakołykami nie tylko od polskich producentów!

Najedzeni Fest w Krakowie 2

Podczas grudniowej edycji Kiermashu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W poczekalni na Dworcu Głównym w godzinach 11:00 – 16:00 Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na mini spotkanie ze sztuką, czyli warsztaty dla dzieci, podczas których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wielobarwne lampy-balony. Do zajęć można będzie dołączyć w każdej chwili.

 

Wstęp na Kiermash, małe Najedzeni Fest! i warsztaty dla dzieci jest bezpłatny.

 

najedzeni_fest_baner

KIERMASH vol. V DWORZEC GŁÓWNY + małe NAJEDZENI FEST!

5 – 6 GRUDNIA 2015 w godz. 11:00 – 19:00

plac im. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Kraków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *