Lipcowe co, gdzie, kiedy w regionach

Latem w każdym regionie dzieje się cos interesującego. Postanowiłam wybrać najciekawsze imprezy i przygotować przewodnik po lipcowych wydarzeniach. A żeby było Wam jeszcze łatwiej, podpowiadam gdzie można wówczas się zatrzymać – tak, żeby było blisko, wygodnie, ale przede wszystkim wyjątkowo…

 

 

 

TURNIEJ RYCERSKI O PIERŚCIEŃ TEMPLARIUSZY – 3-5 lipca

Turniej rycerski

Od 15 lat międzynarodowe bractwo zakonu Templariuszy organizuje na Zamku Drahim spotkania z historią, w ramach których odbywa się Międzynarodowy Turniej Rycerski o Pierścień Templariuszy. Wszystko odbywa się w ruinach zamku, malowniczo wkomponowanych między jeziora Żerdno i Drawsko. Z zewnątrz zamek ma rysunek regularnego czworoboku. Wewnątrz znajduje się zrekonstruowana średniowieczna osada z dziedzińcem otoczonym chatami, w tym kilkoma szachulcowymi. To tam będzie można – poza podziwianiem walk rycerskich – posłuchać średniowiecznej muzyki, skosztować rycerskiej kuchni oraz wziąć udział w grach i zabawach z epoki. Imprezie tej będzie towarzyszyć jarmark. Oglądający widowisko będą mogli zakupić miód drahimski, skosztować chleba ze smalcem oraz pieczonego prosiaka.

A gdzie zamieszkać wybierając się na turniej?

      Siedlisko Niebieski Szczur                                      Rawiczówka

Siedlisko Niebieski SzczurRawiczówka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIV POWOJENNE TARGI KOŃSKIE 2015 – 4 lipca 2015

targi końskie

Parada koni, pokazy ścieżki huculskiej, jazdy w stylu West oraz użytkowania koni – to wszystko będzie można zobaczyć na Targach Końskich w Lutowiskach, imprezie nawiązującej do przedwojennej tradycji. Widzowie będą mogli podziwiać kilkudziesięciu jeźdźców prezentujących różne style jazdy, a także powozy i dyliżanse. Tego dnia odbędą się także całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego, kiermasz jadła regionalnego i występy zespołów i kapel ludowych. Dla miłośników koni i to w lipcu impreza obowiązkowa!

A gdzie sie zatrzymać w Bieszczadach?

Chata Magoda

Chata MagodaChata Magoda latem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL – 9 – 11 lipca

Suwalki Blues festival

Ósma edycja SBF będzie jak poprzednie prawdziwym świętem bluesa. Na kilku scenach pojawią się uznane „bluesowe nazwiska”: James Blood Ulmer ze swoim zespołem Memphis Blood Blues Band, grający lewą ręką na odwróconej gitarze Coco Montoya oraz goście Jana Chojnackiego, gospodarza audycji „Bielszy odcień bluesa” w radiowej Trójce, m.in. Voo-Voo. Nie zabraknie też wykonawców póki co mniej znanych szerszej publiczności, ale „czujących bluesa” znakomicie i potrafiących oczarować słuchaczy.

A gdzie zamieszkać wybierając sie na Festiwal?

SIRVIS Apartamenty

Sirvis ApartamentySirvis Apartamenty - Apartament Kormorany

 

 

 

 

 

 

 

 

EŁK – OGIEŃ & WODA – 10-11 lipca

Ełk Ogień i Woda

Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk – Ogień & Woda jest niepowtarzalnym wydarzeniem zarówno wizualnym, jak i artystycznym. Jest największą imprezą tego rodzaju w północno-wschodniej Polsce, przyciągając dziesiątki tysięcy widzów. Podczas dwóch dni trwania Festiwalu spotkają się najlepsi pirotechnicy i teatry ognia, aby zaprezentować szerokiej publiczności całą gamę możliwości wykorzystania ognia w sztuce. A oprócz atrakcji wizualnych Ełk – Ogień & Woda gwarantuje też ucztę muzyczną. W tym roku gwiazdami festiwalu będą: Grzegorz Hyży oraz Lao Che. Przyjedź i zobacz, jak można ujarzmić ogień!

Przyjeżdzając na Festiwal warto zatrzymać się w…

Dwór Mazurski Laśmiady

Dwor Mazurski LasmiadyDwor Lasmiady pomost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII MAZURSKIE LATO BALONOWE – 16 – 18 lipca

ZAWODY BALONOWE

Ełk staje się na kilka dni lipca balonową stolicą Polski. Mazurskie Zawody Balonowe to impreza przygotowana z wielkim rozmachem, która przyciąga rzesze widzów. W programie nie brakuje lotów nad centrum miasta, parady baloniarzy oraz pokazów nocnych, które są niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, skoro na ełckim niebie przez kilka dni można podziwiać prawdziwy spektakl w wykonaniu baloniarzy z całej Europy. Niezaprzeczalnie, Mazurskie Zawody Balonowe to jedna z najciekawszych w Europie północno-wschodniej imprez tego typu. Jeśli wybieracie się w lipcu na Mazury, koniecznie powinniście to zobaczyć!

A gdzie się wtedy najlepiej zatrzymać?My polecamy…

Siedlisko Morena

Siedlisko MorenaSiedlisko Morena okolica

 

 

 

 

 

 

 

 

XVIII LWÓWECKIE LATO AGATOWE – 17 – 19 lipca

Lwóweckie Lato Agatowe

Lwóweckie Lato Agatowe, czyli święto poszukiwaczy skarbów Ziemi, to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. Co roku uczestniczy w niej około 50 tys. osób z kraju i zagranicy. Także i tym razem na lwóweckim rynku czekać będą stragany z kamieniami i biżuterią, wystawy minerałów, pokazy cięcia i szlifowania kamieni, mała scena z występami dziecięcych zespołów i bogatym programem zabaw dla najmłodszych oraz duża scena na której wystąpią m.in. gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Anna Wyszkoni i Rafał Brzozowski. Dolny Śląsk zaprasza!

A najserdeczniej zaprasza…

Gościniec pod Zielonym Jajem

Pod Zielonym Jajempod jajem jeep

 

 

 

 

 

 

 

 

34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY & FOLK W MRĄGOWIE – 24 – 26 lipca

Jak co roku w Mrągowie rozbrzmi muzyka country. Na to muzyczne święto przyjeżdża corocznie do Mrągowa kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i muzyka stwarzają niezapomnianą atmosferę. Fani muzyki country oprócz udziału w koncertach w amfiteatrze bawią się podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście. Scena miejska gości znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”. Jak będzie tym razem? Nie pytajcie – to trzeba przeżyć!

Jeżeli chcecie się tam wybrać ze znajomymi, możecie zamieszkać w…

Vitalny Domek

Vitalny Domektaras

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *