Królewski wypoczynek nad Bałtykiem

Szukając pomysłu na jesienny – choć nie tylko – wyjazd, warto pomyśleć o wypoczynku nad Bałtykiem. I zamieszkać w prawdziwym zamku lub pałacu! Tam nie tylko wypoczniecie po królewsku, ale staniecie twarzą w twarz z historią. Wybraliśmy pięć wyjątkowych miejsc, które zachwycają starannością, z jaką zostały odrestaurowane, ale przede wszystkim zapewniają niepowtarzalną atmosferę i komfort wypoczynku.

 

1. Pałac Ciekocinko

Pałac Ciekocinko

Założenie pałacowo-parkowe w Ciekocinku jest jednym z najcenniejszych przykładów tego typu kompleksów z przełomu XIX i XX wieku w województwie pomorskim. Pałac, całkowicie rozgrabiony przez 40 lat panującego w naszym kraju komunizmu, a następnie doszczętnie zdewastowany, dziś błyszczy jak za czasów swojej świetności. To ukryte wśród kaszubskich lasów miejsce jest idealne dla osób ceniących walory natury oraz piękno zabytkowych budynków. Naciśnięcie każdej z 28 klamek i przekroczenie progu dowolnego pokoju gwarantuje estetyczną ucztę w jednym z trzech preferowanych we wnętrzach stylu: secesji, artdeco i biedermeier.

Dla gości przewidziano wiele atrakcji, m.in. jazdę konną, przejażdżki bryczką po lesie, trekking z przewodnikiem, przełajową jazdę górską na rowerach, degustację win z Bordeaux czy wycieczki na ruchome wydmy. Hotel oferuje również szeroką gamę zabiegów SPA i Wellness na twarz i ciało, wykorzystujących najlepszej jakości składniki pochodzenia roślinnego, opierając się na zasadach aromaterapii i fitoterapii.

Zarezerwuj pobyt w Pałacu Ciekocinko >>

 

2. Pałac Kościeszy

Pałac Kościeszy

Po wielu burzliwych dziejach, pałac Kościeszy w Przyjaźni zachwyca dziś – po gruntownej renowacji – turystów z całej Europy. Naturalny krajobraz sprawia wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. Obiekt oferuje 20 stylowo urządzonych pokoi oraz przestronny apartament. Znajduje się tu również Restauracja „Inspiracja”, uważana za jedną z najlepszych na Pomorzu. Ogromną zaletą tego miejsca jest jego położenie – blisko Trójmiasta i atrakcji przyrodniczych tego regionu. Zabytkowy Pałac w otoczeniu parku tworzy razem kompleks bogatej historii XIX wieku obszaru Szwajcarii Kaszubskiej Pojezierza Kaszubskiego.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Kościeszy >>

 

3. Pałac Wieniawa

Pałac Wieniawa

Pałac w Rekowie dumnie się wpisuje w piękną i bogatą historię ziemi puckiej. Już w XIV wieku pojawiły się zapiski, z których wynika, iż Rekowo było posiadłością rycerską. Dzięki zmysłowi estetycznemu Hagena z Sobowidza, który objął we władanie majątek w 1871 r., powstał kameralny, eklektyczny pałac, architekturą nawiązujący do stylu włoskiego. Dziś jest to wymarzone miejsce do wypoczynku dla osób aktywnych. Zaplecze rekreacyjno-sportowe hotelu obejmuje takie obiekty, jak: trzy korty tenisowe, w tym jeden całoroczny kryty, kort do squasha, symulator gry w golfa, 18-dołkowe pole do gry w minigolfa.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Wieniawa >>

 

4. Pałac Poraj

Pałac Poraj

W pałacu Poraj przed II wojną światową – od 1901 roku mieścił się Instytut Badań nad Torfem. Była to placówka naukowa, gdzie prowadzono liczne kursy dla właścicieli majątków ziemskich, uczniów i nauczycieli akademickich. Aktualnie Pałac Poraj to idealna kompozycja stylu, komfortu i przyjaznej atmosfery. Zabytkowy budynek otoczony jest 8,5 ha parkiem z trzema stawami i wyspą. Nieopodal znajdują się lasy z łowiskami dzikiej zwierzyny i bogata w ryby rzeka Łeba. Na uwagę zasługuje też hotelowa restauracja, w której serwowane są dania tradycyjnej kuchni słupskiej.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Poraj >>

 

5. Quadrille

Quadrille

Patrząc na dolinę Kaczego Potoku we wszystkich porach roku człowiek mimo woli ulega ułudzie, że ludzie tu mieszkający przebywają na nieustannych wczasach – tak o pałacu, w którym mieści się obecnie hotel Quadrille pisał przed laty ks. dr. Jerzy Więckowiak. Dziś Quadrille Conference & Spa Gdynia to ekskluzywny kompleks pałacowo-parkowy, który łączy w sobie dary natury z historią oraz nowoczesnością. Elegancki i starannie dobrany wystrój nawiązuje do obiektów butikowych, w których każdy apartament cechuje niepowtarzalny styl i bogata kolorystyka. Na terenie obiektu znajduje się również ekskluzywne SPA oraz restauracja Biały Królik, w której serwowane są wyjątkowe dania przygotowane z regionalnych produktów.

Zarezerwuj nocleg w Quadrille >>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *