Królewski wypoczynek nad Bałtykiem

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Szukając pomysłu na jesienny – choć nie tylko – wyjazd, warto pomyśleć o wypoczynku nad Bałtykiem. I zamieszkać w prawdziwym zamku lub pałacu! Tam nie tylko wypoczniecie po królewsku, ale staniecie twarzą w twarz z historią. Wybraliśmy pięć wyjątkowych miejsc, które zachwycają starannością, z jaką zostały odrestaurowane, ale przede wszystkim zapewniają niepowtarzalną atmosferę i komfort wypoczynku.

 

1. Pałac Ciekocinko

Pałac Ciekocinko

Założenie pałacowo-parkowe w Ciekocinku jest jednym z najcenniejszych przykładów tego typu kompleksów z przełomu XIX i XX wieku w województwie pomorskim. Pałac, całkowicie rozgrabiony przez 40 lat panującego w naszym kraju komunizmu, a następnie doszczętnie zdewastowany, dziś błyszczy jak za czasów swojej świetności. To ukryte wśród kaszubskich lasów miejsce jest idealne dla osób ceniących walory natury oraz piękno zabytkowych budynków. Naciśnięcie każdej z 28 klamek i przekroczenie progu dowolnego pokoju gwarantuje estetyczną ucztę w jednym z trzech preferowanych we wnętrzach stylu: secesji, artdeco i biedermeier.

Dla gości przewidziano wiele atrakcji, m.in. jazdę konną, przejażdżki bryczką po lesie, trekking z przewodnikiem, przełajową jazdę górską na rowerach, degustację win z Bordeaux czy wycieczki na ruchome wydmy. Hotel oferuje również szeroką gamę zabiegów SPA i Wellness na twarz i ciało, wykorzystujących najlepszej jakości składniki pochodzenia roślinnego, opierając się na zasadach aromaterapii i fitoterapii.

Zarezerwuj pobyt w Pałacu Ciekocinko >>

 

2. Pałac Kościeszy

Pałac Kościeszy

Po wielu burzliwych dziejach, pałac Kościeszy w Przyjaźni zachwyca dziś – po gruntownej renowacji – turystów z całej Europy. Naturalny krajobraz sprawia wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. Obiekt oferuje 20 stylowo urządzonych pokoi oraz przestronny apartament. Znajduje się tu również Restauracja „Inspiracja”, uważana za jedną z najlepszych na Pomorzu. Ogromną zaletą tego miejsca jest jego położenie – blisko Trójmiasta i atrakcji przyrodniczych tego regionu. Zabytkowy Pałac w otoczeniu parku tworzy razem kompleks bogatej historii XIX wieku obszaru Szwajcarii Kaszubskiej Pojezierza Kaszubskiego.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Kościeszy >>

 

3. Pałac Wieniawa

Pałac Wieniawa

Pałac w Rekowie dumnie się wpisuje w piękną i bogatą historię ziemi puckiej. Już w XIV wieku pojawiły się zapiski, z których wynika, iż Rekowo było posiadłością rycerską. Dzięki zmysłowi estetycznemu Hagena z Sobowidza, który objął we władanie majątek w 1871 r., powstał kameralny, eklektyczny pałac, architekturą nawiązujący do stylu włoskiego. Dziś jest to wymarzone miejsce do wypoczynku dla osób aktywnych. Zaplecze rekreacyjno-sportowe hotelu obejmuje takie obiekty, jak: trzy korty tenisowe, w tym jeden całoroczny kryty, kort do squasha, symulator gry w golfa, 18-dołkowe pole do gry w minigolfa.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Wieniawa >>

 

4. Pałac Poraj

Pałac Poraj

W pałacu Poraj przed II wojną światową – od 1901 roku mieścił się Instytut Badań nad Torfem. Była to placówka naukowa, gdzie prowadzono liczne kursy dla właścicieli majątków ziemskich, uczniów i nauczycieli akademickich. Aktualnie Pałac Poraj to idealna kompozycja stylu, komfortu i przyjaznej atmosfery. Zabytkowy budynek otoczony jest 8,5 ha parkiem z trzema stawami i wyspą. Nieopodal znajdują się lasy z łowiskami dzikiej zwierzyny i bogata w ryby rzeka Łeba. Na uwagę zasługuje też hotelowa restauracja, w której serwowane są dania tradycyjnej kuchni słupskiej.

Zarezerwuj nocleg w Pałacu Poraj >>

 

5. Quadrille

Quadrille

Patrząc na dolinę Kaczego Potoku we wszystkich porach roku człowiek mimo woli ulega ułudzie, że ludzie tu mieszkający przebywają na nieustannych wczasach – tak o pałacu, w którym mieści się obecnie hotel Quadrille pisał przed laty ks. dr. Jerzy Więckowiak. Dziś Quadrille Conference & Spa Gdynia to ekskluzywny kompleks pałacowo-parkowy, który łączy w sobie dary natury z historią oraz nowoczesnością. Elegancki i starannie dobrany wystrój nawiązuje do obiektów butikowych, w których każdy apartament cechuje niepowtarzalny styl i bogata kolorystyka. Na terenie obiektu znajduje się również ekskluzywne SPA oraz restauracja Biały Królik, w której serwowane są wyjątkowe dania przygotowane z regionalnych produktów.

Zarezerwuj nocleg w Quadrille >>

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *