Kolorowo i konkursowo na Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2013

XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 odbędą się w dniach 19-21 kwietnia 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Podczas tego rodzinnego pikniku będzie można zapoznać się z ofertą wyjazdową na sezon letni prezentowaną przez wystawców krajowych i zagranicznych. Chętni mogą wziąć udział w ciekawych seminariach tematycznych, a dla dzieci przewidzianych jest wiele różnorodnych atrakcji.

Poprzednia edycja zgromadziła 428 wystawców z 19 krajów. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato to doskonała okazja do zapoznania się z wakacyjną ofertą biur podróży. Wielu touroperatorów prowadzi na miejscu sprzedaż imprez, oferując przy tym atrakcyjne „targowe” zniżki. Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki („Raport tygodniowy 03/2012”, www.pzot.pl), w czołówce sprzedawanych obecnie wyjazdów na sezon letni są Grecja, Egipt oraz Turcja. To właśnie te kierunki od lat cieszą się największym zainteresowaniem, co potwierdza liczba rezerwacji dokonywana przez klientów. U progu wakacji będzie więc można zapoznać się z ofertą touroperatorów, wybrać najlepszą dla siebie wycieczkę, w czym doradzą przedstawiciele biur. Dodatkowo będzie można zasięgnąć informacji o krajach na ich narodowych stoiskach.

Osoby, które będą chciały spędzić wakacje w kraju, również znajdą interesujące propozycje. Targi Lato to miejsce, w którym odwiedzający mogą poznać ofertę turystyczną przygotowaną przez polskie regiony, miasta, hotele, pensjonaty, sanatoria oraz uzdrowiska. Nie zabraknie też prezentacji lokalnych atrakcji turystycznych. Celem organizatora i wystawców jest kompleksowe przedstawienie możliwości spędzenia urlopu oraz zaplanowania poznawczych eskapad, również w Polsce. Na Targach znajdą się m.in. propozycje wyjazdów dla rodzin z dziećmi, osób poszukujących aktywnego czy zdrowotnego wypoczynku, turystów, którzy pragną zaplanować swoją podróż we własnym zakresie, a także dla osób starszych.

Targi Lato będą w tym roku wzbogacone o odbywające się w tym samym czasie i miejscu Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz po raz pierwszy Targi „Agroturystyka”.

Dzięki temu odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, a także spróbowania regionalnych przysmaków.    

Poza częścią wystawową, w której będzie można zapoznać się z prezentowanymi ofertami, przygotowane zostaną specjalne sektory dla dzieci, a w nich dmuchane zjeżdżalnie czy miejsca wspinaczkowe. Policja zorganizuje ponownie miasteczko rowerowe. Jak co roku podczas Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 przewidzianych jest wiele konkursów, zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających. To ważna część Wielkiego Kiermaszu Turystycznego, która zachęci do aktywnego udziału w tej imprezie wystawienniczej.

Wystawcy stają w szranki

Pierwsza propozycja konkursowa to „Hit Lata 2013”, w której zwiedzający wybiorą najlepszą ofertę targową. Dodatkowo sami też będą mogli wymyśleć hasło promujące Targi Lato. Laureat biznesowy otrzyma statuetkę oraz dyplom z rąk komisji firmy MT Targi Polska, a autorowi zwycięskiego hasła zostanie przyznana nagroda w postaci atrakcyjnej wycieczki.

„Weekend dla Mieszczucha” to z kolei konkurencja mająca na celu wyłonić najciekawszą propozycję 3-dniowego wyjazdu. Spośród biur podróży, samorządów gospodarczych i organizacji turystycznych wyróżnienie otrzyma ten touroperator, który prześle najatrakcyjniejszą ofertę do 07.04.2013. W skład komisji wejdą przedstawiciele Polskiej Izby Turystyki oraz MT Targi Polska. Pod uwagę zostanie też wzięte zdanie klientów, którzy wyrażą je w sondzie internetowej. Zwiedzający, którzy wezmą udział w głosowaniu będą mieli szansę wygrać weekend-niespodziankę w Polsce.

Głównym konkursem kierowanym do wystawców jest konkurs „Kryształowe Słońce”. Biorą w nim udział wszyscy wystawcy podzieleni na dwie kategorie: „Polska” oraz „Zagranica”. W ramach tychże najciekawsze stoiska będą wyłaniane w dwóch podgrupach, stoiska do 10m2 oraz powyżej 10m2. Jury złożone z przedstawicieli organizatora, tj. firmy MT Targi Polska, dokona wyboru biorąc pod uwagę takie elementy jak: ogólne wrażenie stoiska, oryginalność zabudowy, estetykę i porządek na stoisku, a także profesjonalizm obsługi klienta.

Atrakcje dla najmłodszych i nauka przez zabawę

Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i poprzez wciągającą zabawę odkrywać ciekawostki otaczającego je świata. Przyjemności dla maluchów dostępne będą między innymi dzięki: Towarzystwu Edukacyjnemu VIZJA, Niepublicznemu Przedszkolu „Dzieci Świata – Świat Dzieci”, Komendzie Głównej Policji i firmie „Twój Robot”. W drugim i trzecim dniu imprezy w hali targowej zostanie wydzielona strefa atrakcji dla dzieci i młodzieży. Podczas Wielkiego Kiermaszu Turystycznego Towarzystwo Edukacyjne VIZJA zorganizuje Kącik Malucha, a w nim między innymi zabawy z wielką kolorową chustą Klanzy, zabawę z tańczącymi kubeczkami i malowanie buziek. Chętne dzieci będą mogły śpiewać piosenki i mówić wierszyki po polsku i po angielsku, układać puzzle i klocki, grać w Scrabble i w zgadywanki. Z kolei kadra Niepublicznych Przedszkoli „Dzieci Świata – Świat Dzieci” zorganizuje zabawę pt. „Piaskowa Góra Skarbów”. Będzie to edukacyjny konkurs o świecie skierowany do przedszkolaków. Zadanie będzie polegało na znalezieniu ukrytych w prawdziwym piasku „skarbów” z pytaniami o świecie. Poprawne odpowiedzi będą nagrodzone. Dodatkowo będzie można pozostawić dziecko pod opieką wychowawców zgodnie z regulaminem, który będzie dostępny na terenie przedszkola.

Natomiast firma „Twój Robot” zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty z robotyki. W 2-3 osobowych zespołach uczestnicy będą mieli za zadanie dokończyć budowę karoserii wyścigówki i skonstruować do niej pilota. Robota trzeba też zaprogramować w taki sposób, aby przewiózł ładunek z jednej bazy do drugiej. Rywalizacja odbędzie się pomiędzy zespołami, które będą pracować pod okiem instruktora. Warsztaty są bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Dla młodych fanów jazdy na dwóch kółkach policjanci z Komendy Głównej Policji przygotują miasteczko rowerowe. Będzie tu można zdać egzamin na kartę rowerową. Starsi uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora dachowania dostarczonego przez Instytut Transportu Drogoweg

Wyjątkowe atrakcje będą czekać na miłośników sportu i aktywnego spędzania czasu. Dostępne będą: boisko piłkarskie, kula zorbingowa, pneumatyczny tor przeszkód, będzie można także spróbować sił w walkach sumo lub skorzystać z symulatora surfingu.

         

Mazowsze Regionem Partnerskim Targów LATO

Region Mazowsze został Partnerem XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013.

Województwo mazowieckie to zróżnicowana kraina, w której zarówno miłośnicy architektury i folkloru, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku (np. kajakarstwa, żeglarstwa, turystyki pieszej czy rowerowej) znajdą dla siebie ciekawe propozycje. W trakcie Targów LATO przedstawiciele Regionu zaprezentują ofertę turystyczną, która stale poszerza się m.in. o nowe szlaki turystyczne, edukacyjne i ścieżki rowerowe. W ślad za tym idzie rozwój bazy noclegowej i usługowej na Mazowszu.

Jak podkreśla Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – „Dzięki zaszczytnej roli Regionu Partnerskiego możemy skuteczniej promować atrakcje turystyczne na Mazowszu, a szczególnie chcielibyśmy zainteresować odwiedzających ofertą turystyki aktywnej w naszym regionie”. Dodaje także, że Targi LATO odgrywają duże znaczenie dla województwa, gdyż skierowane są głównie do mieszkańców Warszawy. A to właśnie oni stanowią jedną z kluczowych grup docelowych, do których Mazowsze chce dotrzeć z ofertą aktywnego wypoczynku.

Na scenie targowej, która zostanie umieszczona przed halą, Samorząd Województwa Mazowieckiego dokona symbolicznego Otwarcia Sezonu Turystycznego na Mazowszu. Tym samym rozpocznie się targowa impreza wakacyjna, która wpisuje się w kampanię promocyjną Mazowsza pt. „Weekend dwa kroki stąd”. Na scenie przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, np. pokaz ogromnych baniek mydlanych czy występ znanego z programu X-Factor zespołu „The Chance”.

Przedstawiciele Regionu zapraszają chętnych także do odwiedzenia stoiska targowego, gdzie będzie można pozyskać szczegółowe informacje na temat oferty turystycznej województwa mazowieckiego. Najmłodsi zaś będą mogli tam wziąć udział we wspólnym malowaniu pod hasłem „Pokoloruj Mazowsze”.

 

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują Jolanta Koczorowska, Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska, Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Warszawska Izba Turystyki.

Szybko i wygodnie pociągiem

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia czy Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek – znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Więcej informacji znajduję się na: www.targilato.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *