Festiwal Smaku w Grucznie

Po raz kolejny w weekend 24-25 sierpnia piękna miejscowość w dolinie Wisły – Gruczno – położona w pobliżu Chełmna stanie się polską stolicą smakoszy. Spotkamy tu jednych z najlepszych lokalnych producentów polskiej żywności. Dusza się raduje, zmysły nakręcają i kubki smakowe otwierają na widok całych alei wyśmienitych smakołyków: wędlin, miodów, serów, nabiału, ryb, drobiu, chleba, chrzanu, nalewek, regionalnych piw i wielu innych produktów wytwarzanych z duchem tradycji, ekologii i idei slow food.

 

Cieszy, że w świecie zafoliowanych i „uszlachetnianych” produktów jarmarki z lokalną żywnością i swojskimi smakami (ale przecież też z ciekawymi i zaskakującymi czasami kompozycjami smakowymi) mnożą się i zyskują coraz to nowych fanów i wystawców. Może jest jednak szansa, że kolejne pokolenia zapamiętają i dalej przekażą smaki prawdziwego, dobrego i zdrowego jedzenia.

IMG 6229 (Large)

IMG 6230 (Large)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruczno to wielkie święto i czas radości dla smakoszy i łasuchów, ale i dla producentów, którzy często mają swoich wielbicieli potrafiących dla nich przejechać kilometry w ten sierpniowy weekend. To wielka zasługa organizatorów, że Gruczno z każdym rokiem rośnie w siłę i że jakość produktów jest tej siły motorem.

IMG 6179 (Large)

IMG 6182 (Large)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Smaku w Grucznie to także wiele innych atrakcji związanych ze sztuką biesiadowania i dobrej zabawy. Wymieńmy choćby pokazy psów pasterskich, koni pociągowych czy… ułanów nadwiślańskich. Święto biesiady to również dużo dobrej muzyki z różnych regionów Polski, konkursy kulinarne, gry i zabawy dla najmłodszych smakoszy.

IMG 6201 (Large)

IMG 6175 (Large)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byliśmy w Grucznie na Festiwalu Smaku AD 2012 i gorąco polecamy!!!

Więcej informacji na stronie www.festiwalsmaku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *