Czym kuszą Wyspy Kanaryjskie jesienią i zimą?

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce do spędzenia wyjątkowych wakacji o każdej porze roku. Wypad na jedną z siedmiu różnorodnych i jedynych w swoim rodzaju wysp archipelagu atlantyckiego, by oderwać się od codzienności i naładować akumulatory, to świetny pomysł na przetrwania trudnych zimowych miesięcy.

Wulkaniczne plaże i krajobrazy, idylliczne wydmy i klify, naturalne baseny i wodospady oraz prehistoryczne lasy i oceany pełne życia tworzą jeden z najcenniejszych ekosystemów. Nic więc dziwnego, że aż 40% powierzchni Wysp Kanaryjskich jest chroniona w rezerwatach przyrody. Jednocześnie pełen energii styl życia, gościnność oraz mnóstwo wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, jak również szeroka oferta zakwaterowania na wysokim poziomie oraz zajęć rekreacyjnych powodują, że większość gości wielokrotnie tu powraca.Wyspy Kanaryjskie

Rok 2015 uznawany jest za rekordowy pod względem ilości przybijających do portów Wysp Kanaryjskich turystów – przybyło ponad dwa miliony pasażerów rejsów wycieczkowych. W ciągu dziesięciu lat liczba pasażerów statków podwoiła się i po raz pierwszy w historii wyniosła ponad dwa miliony. Jest to aż o 14,6 procent więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Dzięki przyjaznemu klimatowi Wyspy stały się jednym z najbardziej pożądanych miejsc docelowych rejsów w Europie, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie, Promotur Turismo de Canarias, jednostka podlegająca Regionalnemu Ministrowi Turystyki, Sportu i Kultury Wysp Kanaryjskich, stworzyła platformę Islands ahead. Nowa strona internetowa zawiera propozycje najciekawszych atrakcji i aktywności, dzięki którym można spędzić miło czas na archipelagu przybijając do lądu. Pod hasłem „zapomnisz o statku” platforma przedstawia wszelkie niezbędne informacje związane z postojem na Wyspach Kanaryjskich, a także prezentuje szczegółowe dane dotyczące wyboru linii rejsowych.

Cruceros Wyspy Kanaryjskie

Nowoczesna infrastruktura portów, atrakcyjne otoczenie oraz wyjątkowy klimat, uważany za najlepszy klimat na świecie (średnia temperatura: 19ºC zimą i 23ºC latem), wyróżniają Wyspy Kanaryjskie spośród innych wakacyjnych kierunków. Wyspy Kanaryjskie oferują nie tylko wspaniałe warunki, ale również są organizatorem prestiżowych wydarzeń związanych z jachtingiem i sportami wodnymi. Do najistotniejszych należy odbywające się pod koniec września Seatrade Cruise Med – targi, które przyciągnęły ponad 5 000 hobbystów oraz kluczowych przedstawicieli przemysłu jachtowego na świecie.

Porty Wyspy Kanaryjskie jachting

W 2015 roku do portów La Luz i Las Palmas na Gran Canarii oraz Santa Cruz de Tenerife przybyło ponad milion pasażerów. Drugie milion zdecydowało się na wybór portów Arrecife na Lanzarote, Santa Cruz de La Palma, Puerto del Rosario na Fuerteventurze, San Sebastián de La Gomera oraz La Estaca na El Hierro.

Archipelag przygotowuje się na szczyt sezonu w tym sektorze, przypadający na najbliższe miesiące. Przewiduje się, że Wyspy Kanaryjskie będą jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez wielu turystów szukających ucieczki przed jesienną i zimową aurą. Wspinanie się na wulkan, podążanie śladami Kolumba, wypoczywanie na niekończących się plażach, degustowanie wyśmienitych win oraz serów, poznawanie dzieł Césara Manrique i zwiedzanie miejsc będących dziedzictwem kulturowym to tylko niektóre z wyjątkowych atrakcji, dla których tak wielu pasażerów rejsów wycieczkowych wybiera Wyspy Kanaryjskie.Booking.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *