Afrodyzjaki, czyli receptury rozpalające nie tylko żołądek

Jak trafić przez żołądek do serca? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć organizatorki i partnerzy pierwszego w tym roku festiwalu Najedzeni Fest! Podobno jedną z metod są… afrodyzjaki! Pobudzają potencję, chęć nowych wrażeń, wywołują uczucie przyjemności, poprawiają humor… Trufle, chilli i czekolada – to tylko kilka spośród wielu, które będzie można znaleźć na walentynkowym wydaniu tej kulinarnej imprezy. A oto co nas czeka w Krakowie w nadchodzący weekend dla zakochanych… lub zakochania szukających.

Pierwszą edycję festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! w nowym roku, zadedykowałyśmy miłości i jej kulinarnym wcieleniom. Nie bez racji do dziś aktualne jest powiedzenie „Przez żołądek do serca”. Tym razem, zgodnie hasłem edycji „Afrodyzjaki”, na Najedzeni Fest! będzie można skosztować potraw i napojów miłosnych sporządzonych według receptur z całego świata.

Każda kultura ma swoje pomysły na temat tego, co pobudza zmysły. My sięgniemy do odległego Meksyku, nad Morze Kaspijskie, ale i na nasze łąki. Spróbujemy smakowitego curry, będziemy wciągać aromat trufli, upajać się winami i rzemieślniczym cydrem, próbować najlepszych czekolad i pikantnego chilli oraz delikatnych ciast.

Festiwal Najedzeni Fest

Najedzeni Fest! to jak zawsze świetna okazja, by sprawdzić co w krakowskich kulinariach piszczy. Tym razem wygłodniałych mieszkańców Krakowa nakarmi ponad 70 wystawców, zarówno tych dobrze już znanych festiwalowym bywalcom, jak i wspaniałych debiutantów.

A na deser o godz. 14 na festiwalowej scenie rozpoczną się walentynkowe warsztaty Chwastożerców „Chwastne Serce”, które poprowadzi Anna Rumińska, propagatorka chwastów jadalnych zaangażowana w lobby na rzecz rozwoju ruchu pieszego i ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych i rolniczych, liderka Slow Food Dolny Śląsk.

Tradycyjnie w poprzedzającą festiwal sobotę, 13 lutego o godz. 13 zapraszamy do Kina Pod Baranami, gdzie w ramach Najedzeni Fest! „Movie przy jedzeniu”, odbędzie się pokaz filmu „Smak curry”, w reżyserii Ritesha Batry, opowieść o miłości i jej posłanniku: menażkach z aromatycznym curry. Po seansie przy szklance znakomitego polskiego cydru od SLOW FLOW GROUP i zielonym aromatycznym curry przygotowanym przez Agnieszkę Bielawską z Green Win Vege Food, porozmawiamy o tym, jak trafić przez żołądek do serca.

Festiwal Najedzeni Fest! (3)

Najedzeni Fest! – 14 lutego w godz. 11-18 w Forum Przestrzenie – ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Wstęp wolny.

Pokaz filmowy – 13 lutego o godz. 13 w Kinie Pod Baranami. Bilety w cenie 25 zł można kupić w kasie Kina Pod Baranami lub online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *