44 Góralski Karnawał czas zacząć!!!

O 10.00 paradnym przejazdem rozpocznie się „Góralski Karnawał”, który co roku do Bukowiny Tatrzańskiej ściąga nie tylko najlepszych kolędników, ale również tancerzy, twórców ludowych oraz turystów. To tutaj można usłyszeć kłapanie capa, złowrogi głos śmiertecki, lament króla Heroda i jego żołnierzy. Nie zabraknie również skierowanych do publiczności, z serca płynących życzeń „na scyńście, na zdrowie…”.

Wieczory to spotkania z kulturą Pienin, Orawy, Spisza, a także emocjonujący konkurs tańca zbójnickiego i popis par tanecznych. Jak co roku „Góralskiemu Karnawałowi” od samego otwarcia towarzyszyć będzie wystawa twórczości ludowej.

Sobota to dzień, w którym oprócz występów grup kolędniczych Związek Kynologiczny zaprasza na spotkanie ze śnieżnobiałymi przyjaciółmi człowieka – pod Domem Ludowym odbędzie się VI Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich.

W niedzielę zapraszamy na Stację Narciarską Rusin-Ski, gdzie odbędą się zawody strzeleckie oraz jeżeli pogoda pozwoli – Kumoterki – niezwykłe widowisko pozostawiające niezapomniane wrażenia.

program 44 Karnawał Góralski Bukowina Tatrzańska

Piyknie pytomy do Bukowiny Tatrzańskiej na 44. „Góralski Karnawał”!!!
„Zatańcujom ciupagi, zaśpiywajom dziewcynta.
Karnawał się zacnie, dudni Bukowina.”

 

Gdzie zamieszkać?

Pensjonat Willa Ornak                                         Górna Chata

willa ornak zimagorna chata hol wejsciowy

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *